• Rozlúčka predškolákov s MŠ

• V našom żivote sú dni, kedy niečo pekné končí a začína niečo nové, nepoznané. Pre naších predškolákov bol takýmto deň 29.6. V tento deň sa im práve skončil čas bezstarostných hier. Stali sa z nich školáci, žiaci ZŠ. No najprv nás - učiteľky, pána riaditeľa ZŠ a svojich rodičov o tom museli presvedčiť , že do ZŠ naozaj patria. Povedať básničku - pohoda. Tak nás museli presvedčiť, že už vedia aj písať - podpisovali sa do školskej kroniky. Dokázali to perfektne všetci. P.riaditeľ uznal, že už môžu do veľkej školy a odovzdal im "Osvedčenia". Dostali aj malé darčeky a každý si o sebe vypočul aj veršovanú charakteristiku. A nasledoval sľub. Sme školáci. Už len tablo na nástenu a konečne hostina. Zbohom škôlka - škola volá.
          • Pár slov na záver

• Dňa 30.06.2023 sme slávnostne ukončili školský rok 2022/2023.
            To sa mi vždy veľmi, veľmi ráta,
            že jún na konci má vráta.
            Otváram ich – dziny, dziny –
            a vyletím na prázdniny!

Ďakujeme - žiakom, rodičom, učiteľom, vedeniu školy a všetkým nepedagogickým pracovníkom.
            Želáme Vám krásne prázdniny a dovolenky. 🙂
          • PYTAGORIÁDA 2022/2023 okresné kolo VYHODNOTENIE

• 44.ročník  matematickej súťaže
            PYTAGORIÁDA 2022/2023
            okresné kolo

VYHODNOTENIE
            Okresné kolo Pytagoriády prebehlo tohto roku prezenčnou formou a to na ZŠ Šmeralovej v Prešove. Do tejto časti súťaže sa nedostali všetci úspešní riešitelia školského kola, len tí, ktorých vybrala okresná komisia Pytagoriády.

Úspešní riešitelia školského  kola:

Emka Tarasovičová - 3.A
             Paulínka Vašková - 3.A
            Timea Mruzová - 8.A
            Tamara Magačová - 8.A
            Marek Magač - 8.A
            Sofia Triščová - 8.A

Zo šiestich úspešných riešiteľov postúpili nakoniec do okresného kola len štyria ôsmaci, ktorí pekne reprezentovali našu školu, za čo im patrí veľké poďakovanie!

• MAKS 2022/2023 matematická súťaž VYHODNOTENIE

• MAKS 2022/2023

matematická súťaž

VYHODNOTENIE

Súťaže sa zúčastnili 4 žiaci 6.ročníka. MAKS pozostával z 8.kôl. V každom kole museli žiaci vypočítať 4 príklady zo šiestich, podľa svojho výberu a uváženia. Výsledky riešenia a úspešnosť sa dozvedeli hneď po každom kole. Žiaci získali okrem matematických skúseností aj čestné diplomy a pekné perá.

Úspešnými riešiteľmi sa stali :

Michaela Konečná – 6.A a Alžbeta Magdová. – 6.A

• Matematický klokan 2022/2023 VYHODNOTENIE

VYHODNOTENIE

Šikovní žiaci našej školy sa už tradične zapojili do ďalšieho ročníka medzinárodnej súťaže Matematický klokan. Ak mal súťažiaci úspešnosť viac ako 80 %, stal sa úspešným riešiteľom matematickej súťaže a získal aj Diplom úspešného riešiteľa, ostatní získali Účastnícky diplom.

Ako poďakovanie zasiela organizátor - Talentída všetkým súťažiacim “zázračné ceruzky alebo perá” s logom Klokana.

A kto bol úspešným riešiteľom našej školy tohto roku?

Michaela Jakubiková - I.A

Nelka Šoltisová - I.A

Roland Lazorík - VII.A

• Slávnostné vyhodnotenie školského roka 2022/2023

• Dňa 28.6.2023 sa vo vestibule našej školy zišli všetci žiaci, pedagógovia, ale aj ostatní zamestnanci školy, aby si vypočuli od pána riaditeľa PaedDr. Milana Černaja, PhD. celkové zhodnotenie výchovno-vzdelávacích výsledkoch našich žiakov.

Ø Zdôraznil, že máme vždy veľa šikovných žiakov, ktorí sa chcú učiť, ktorí chcú niečo v živote dokázať a ktorí radi reprezentujú našu školu na rôznych súťažiach.

Ø Spoločne potom s pani zástupkyňou Mgr. Monikou Lučanskou odovzdali diplomy úspešným riešiteľom rôznych súťaží.

Ø A nemohlo sa zabudnúť ani na odovzdávanie „ mokrých vysvedčení“ pre žiakov 4.ročníka, účastníkov plaveckého výcviku. Tým predal diplomy pán učiteľ Mgr. Erik Mruz.

Ø Nasledovalo vyhodnotenie súťaže o „NAJ triedu“. Súťaž bola vyhlásená ešte v septembri žiackou školskou radou. Žiaci sa celý rok starali o čistotu svojich tried, ktoré sa námatkovo kontrolovali členmi ŽŠR.

A tu sú výsledky:

1.miesto získala trieda 6.A

Žiaci sa tešili z ceny, ktorou bola obrovská nádherná torta!

2.miesto získali triedy 9.A a 7.A

Žiaci dostali darčeky od pána riaditeľa, antistresové loptičky a sladkosť.

Pán riaditeľ ešte raz zablahoželal všetkým úspešným riešiteľom súťaží aj triedam, ktoré vyhrali a s prianím všetkého dobrého ukončil vyhodnotenie

školského roka 2022/2023.

• Muzikál – Starci na chmeľu

• Dňa 29.06.2023 sme sa zúčastnili muzikálu Starci na chmeľu. Prekrásne predstavenie o mladých ľuďoch, ktorí objavujú svet, samého seba, túžiaci po láske a pozornosti. Na chmeľovej brigáde sa stretávajú prvýkrát s falošnosťou, nenávisťou, závisťou a pokrytectvom. Láska medzi Hankou a Filipom, sa od začiatku stretávala s nepochopením okolia. Avšak aj napriek rôznym útrapám, ich láska všetko prekoná. Predstavenie organizovalo Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša v Prešove. V pôvodnej verzii z roku 1964 filmový muzikál obsahoval skvelé piesne od významných spevákov a spevačiek napríklad piesne Karla Gotta, Josefa Zímu, Jany Petrů alebo Karla Štědrého.